Haber

AK Parti’li Aydemir: “Millet İttifakı’nda netleşen bir yapı yok”

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Millet İttifakı’nda netleşen bir yapının olmadığını belirtti.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, eski CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’ın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’a, “Cumhurbaşkanlığı adaylığı teklifinde bulunduğu” iddiasını değerlendirdi.

Bu teklif sonrasında Yavaş’ın bir mühlet sessiz kaldığını, sonrasında “6’lı masadan böyle bir karar çıkarsa ben varım” manasına gelecek açıklamalarda bulunduğunu söyleyen Aydemir, “Millet İttifakı’nda netleşen bir yapı yok. Bu ülkeyi yönetmek her babayiğidin karı değil hele hele böyle kendi aralarında insicamı olmayan, birliktelik oluşturamayan yapıların ülkeyi yönetmesi hiç kolay değil.” diye konuştu.

Seçime yaklaşık 6 ay kaldığını lisana getiren Aydemir, “3-4 ay sonra bütünüyle seçim zemini açılacak. Muhalefetin ya da Millet İttifakı’nın adayı belli değil. Millet İttifakı’na yandan yöreden destek vereceklerde şunu görüyoruz; bugün mesela HDP’lilerin İYİ Parti’ye ya da Mansur Yavaş’a karşı müthiş tepkileri olduğunu görüyoruz. Aralarında uhuvvet, kardeşlik, sevgi bağı yok.” tabirini kullandı.

6’lı masadan ülkeye hoş bir idarenin neşet edemeyeceğini belirten Aydemir, şunları kaydetti:

“Bir masada oturuyorsunuz, o masada puntoyu, kağıdın sağındaki solundaki, altındaki üstündeki boşlukların ayarına bakıyorsunuz, yazı karakterlerini değerlendiriyorsunuz lakin Cumhurbaşkanı adayı noktasında tek laf etmiyorsunuz, edemiyorsunuz, ettiğiniz an o masanın dağılacağından korkuyoruz. Masadan kalktıktan sonra herkes, CHP, ÂLÂ Parti, HDP, öteki bir hesap peşinde gidiyor. O onun aleyhinde, öbürü oburunun aleyhinde tuzak kurmanın, ayak oyunu peşinde. HDP’yi masaya oturtmuyorlar fakat HDP onların temelli ortağı. Başkaları, irili ufaklı oy alacak olanlar, envaitürden hesap yapıyorlar. Bu milletin feraseti, basireti, genetik aklı bu cins ayak oyunlarını alt edebilecek kıvamda. Ne yaparlarsa yapsınlar bu halleriyle hiçbir formda sonuç alamazlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu