Haber

Yargıtay’a Yapılan İtiraz: HÜDA PAR Kapatılıyor Mu?

zafer Partisi, HÜDA PAR’ın kapatılması için Yargıtay’a başvuracağını açıklamasının ardından Büro-İş Sendikası da harekete geçti. Birlik, HÜDA PAR, HÜDA PAR’ın kapatılması için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu.

“Türk Bayrağı Bana Sorunlu Geliyor”

HÜDA PAR’ın Cumhur İttifakı’na destek vermesinin ardından Büro İş Sendikası, HÜDA PAR’ın kapatılması için Yargıtay’a başvurdu. Sendika, Yargıtay’a sunduğu dilekçede, Anayasa’nın 1, 2, 3, 6, 11, 41, 42, 68, 69, 174, 176’ncı maddeleriyle Siyasi Partiler Kanunu’na aykırı işlemlerde bulunduğunu vurguladı. Anayasa.

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre, dilekçede Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffan Okkan ve Konca Kuriş’in öldürülmesine dikkat çekilirken, birçok parti yöneticisinin Hizbullah tarafından yargılanıp hüküm giydiğinin altı çizildi. Dilekçede; HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu “Hizbullah benim için terör örgütü değil”, “Türk Bayrağı bana sorunlu görünüyor”açıklamalar yapıldı.

“Ne mutlu Türküm diyene” sözünün silinmesi çağrısı

Parti konuşmasında zorunlu karma eğitimin kaldırılması, Kürtçenin ikinci resmi dil olması, “Ne mutlu Türküm Diyene”Sözün silinmesi için davette bulunulduğu kaydedilirken, “Türkiye Cumhuriyet Devletinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünün korunması, toplumun huzur, güven ve bütünlüğünün sağlanması için davalı tarafın kapatılması kanuni zorunluluktur.” ifadeleri kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu