Haber

Pankart veya Bayrak Getirmemeleri İstendi: İşte Celtic Taraftarları Filistin’e Desteklerini Nasıl Gösteriyor?

İsrail ile Hamas arasındaki savaş devam ederken İskoç ekibi Celtic, taraftarlarından Filistin’i destekleyecek herhangi bir bayrak, flama, pankart, pankart veya sembolle stadyuma gelmemelerini istedi. Kulüp yönetiminin sözlerine kulak asmayan taraftarlar, Filistin bayraklarıyla stada geldi. Filistin’e destek vermek isteyen Celtic taraftarları yaratıcı bir çözüm bularak bu yasağı aşmayı başardılar.

Şampiyonlar Ligi’nde Atletico Madrid ile karşılaşacak Celtic’te kulüp yönetimi, taraftarlarından savaşa ilişkin rastgele pankartla stada gelmemelerini istedi.

Yönetimin uyarılarını dikkate almayan Celtic taraftarları, Filistin bayrakları ve pankartlarıyla tribündeki yerlerini aldı.

Bu uyarıları dikkate almayan bir grup hayranın bulduğu yaratıcı çözüm sosyal medyada viral oldu.

Bu amaçla daha önce hazırladıkları kırmızı, beyaz, siyah ve yeşilden oluşan yağmurluk benzeri kıyafetleri koltukların üzerine yerleştirdiler.

Taraftarlar sırayla oturdu ve Filistin bayrağını oluşturdu.

Maç öncesi uyarılara kulak asmayan ve Filistin halkına desteklerini göstermek isteyen Celtic taraftarları sosyal medyanın gündemine oturdu.

Taraftarlar, kulüplerinin daha önce Ukraynalılara ücretsiz bilet dağıttığını anımsatarak, Filistin bayrağının asılmaması yönündeki talepleri eleştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu