Haber

CHP Genel Başkanı Özel, Partinin Yeni Myk’ini Açıkladı: “Türkiye’yi Biz Yönetecek Olsak Böyle Yönetirdik. Bundan Sonra Böyle Yönetmeyi Arzu Ediyoruz. Biz…

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP’nin yeni “Parti Yönetim Yapılanması”nı ve Merkez Yönetim Kurulu üyelerini açıkladı. Özel, “Tam 24 üyeden oluşan Merkez Yönetim Kurulu listesini göreceksiniz. Eskisinden çok daha fazla. Bugün Başbakan’da bizim anahtar listemizde olmayan 8 arkadaşımız var. 4 kişiyi atadık.” o 8 arkadaştan.” Özel, Merkez Yönetim Kurulu’nun iki bölümden oluştuğunu belirterek, gölge kabinedeki Başkan Yardımcılarının hangi bakanlıklardan sorumlu olduğunu anlattı. Özel yeni parti yöneticilerini açıklarken; “Türkiye’yi biz yönetseydik böyle yönetirdik. Bundan sonra da böyle yönetmeyi düşünüyoruz. Bize güvenin, bize inanın” dedi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 38. Olağan Kurultayı’nda seçilen Parti Meclisi’ni bugün CHP Genel Merkezi’nde topladı. Özel, Başbakanlık toplantısının bir bölümünde basın toplantısı düzenleyerek CHP’nin yeni “Parti Yönetim Yapısı” ve Merkez Yürütme Kurulu üyelerini duyurdu. Özel şunları söyledi:

“KONGREDE VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TUTACAĞIZ”

“Önümüzdeki dönemde CHP yönetimi adına üstlendiğimiz iki değerli görevden bahsederek başlamak istiyoruz. Bunlardan biri, CHP’nin Türkiye’de iktidara en değerli alternatif olmasıdır; Yapıcı, etkili, hem yol gösterebilecek hem de engel olabilecek muhalefet yaklaşımı ve bunun nasıl yapılacağı.” Parti mimarisiyle ne yapacağımızı anlatacağım. Kongrede verdiğimiz her sözü tutuyoruz. Biz örgütümüze, kadınlara verdiğimiz sözleri tutarız, kadınlara verdiğimiz sözleri tutarız, ülkemize verdiğimiz sözleri tutarız.

“İLK SINAV, YEREL SEÇİMLER”

CHP’yi iktidara taşıyacağımız inancıyla çalışıyoruz. Bunun ilk sınavı Mart ayı sonunda yapılacak yerel seçimler olacak. Bu zafer için tek kriterimiz, yerel seçimlerde sahip olduğumuz, milletimizin bize emanet ettiği, temiz ve ahlaklı yönettiğimiz, her biri ile çalışmalarıyla gurur duyduğumuz belediyeleri yeniden kazanmaktır. .

“HİÇ BİR BELEDİYE BAŞKANINI DEĞİŞİME KARŞI OLDUĞU İÇİN CEZALANDIRMAK DEĞİLİM”

Tercihlerimizde tek bir kriter olacak. Halkın gönlünde yeri olan, seçildiği günden daha uygun, yeniden seçilebilecek belediye başkanlarımız yeniden aday olacak. Eğer; Sayılarının fazla olduğunu düşünmüyorum ama verdikleri hizmet halk tarafından takdir edilmezse durumları tekrar değerlendirilecektir. Objektif kriterlerle ilerleyeceğiz. Ölçme ve değerlendirmeye devam edeceğiz. Kimsenin hakkına tecavüz etmeyeceğiz. Kapalı toplantıda kullandığımız bir ifadeyi bir kez daha söylemek gerekirse: Hiçbir belediye başkanını değişime karşı olduğu için cezalandırmak ve ona hak ettiği görevi vermemek gibi bir niyetim yok. Hiçbirimiz değiliz. Hiçbir belediye başkanı veya hiç kimse sırf bize destek verdi diye hak etmediği bir yere gelmeyecektir.

“KONGRE SALONUNDAKİ ODAYA ​​İLK DÜĞMEYİ GERİYE BASARAK GELMEMİŞTİM”

Türkiye’ye söz veriyoruz. Bugün gömleğim ters düğmeli olarak karşınıza çıksaydım herkes benden utanırdı. CHP Genel Başkanına yakışmıyor. Kongre salonunda kürsüye ilk düğme ilikli olarak çıkmadım. İlk düğmeyi karşı tarafa iliklemek, birine belediye sözü vermek demektir.

“GENEL BAŞKANIN SÖZ VERDİĞİ BİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYIMIZ YOK”

Türkiye’nin hiçbir ilinde, ilçemizde Başkanın söz verdiği, değişim ekibinin söz verdiği bir belediye başkan adayımız yok. Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun anketlerde gördüğü çok yüksek memnuniyet oranına dayanarak dile getirdiği Aydın’ın Topuklu Efesi ile ilgili olarak sadece Sayın Mansur Yavaş ve Sayın Ekrem İmamoğlu; Ve o yüksek memnuniyet oranlarıyla, sözün arkasında duran bir teklifle Başbakanlığa geleceğiz ve 3 belediye başkanımızı yeniden aday göstereceğiz.

“ÖZGÜR ÖZEL’İN KONGREYİ KAZANMA SÖZÜNÜ VERDİĞİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI YOKTUR”

Özgür Özel’in kongreyi kazanma sözü verdiği bir belediye başkanı yok. Çünkü CHP Genel Başkanı ilk düğmeyi yanlış bastıysa gerisini düzeltmek mümkün değildi… Kimseyi bize yakın diye iltifat etmeyeceğiz, kimseyi geçmişte bizden uzak diye cezalandırmayacağız .

“Başbakan’ın ortalama yaşı 43”

Olağan Kongremiz Cumhuriyetin ikinci yüzyılının ilk kongresidir. Hepimiz büyük bir gurur duyduk. Bu gurur, Kütahya’dan Kastamonu’ya, Batman’dan Diyarbakır’a, Bitlis’ten Balıkesir’e, Niğde’den Türkiye’nin pek çok farklı yerinden geniş katılımla Başbakan listesini oluşturdu. Elbette İstanbul’u, Ankara’yı, İzmir’i, büyükşehirleri saymak her Başbakanın işidir. Parti Meclisimiz coğrafi dağılım açısından çok uygun bir dağılım gösterdi. Başbakan’ın yaş ortalaması 43. Bu salondaki Başbakan üyelerinin yaş ortalaması 43. Söz verdiğim gibi Başbakan benden 6 yaş küçük.

İllere söz verdik. Çünkü teşkilatımız mutlaka kendisini Başbakan’da görecektir. Daha önce Başbakanlık’ta il ve ilçe başkanlığı yapmış 15 arkadaşımız, daha önce teşkilatlarda görev yapmış 32 arkadaşımız var. Başbakan üyelerinin mutlak çoğunluğu örgütün tozunu yutmuş, örgüte katkı koymuş kişilerdir ve her 4 PM üyesinden biri il ve ilçe başkanı olmuştur, oradan buraya gelen arkadaşlarımızdır.

“BAŞBAKAN’IN DİKKATE ALMADIĞI HİÇBİR ŞEYİ YAPMAK İSTİYORUM”

Söyleyecek bir sözüm vardı… Böyle bir heyet ile 50 artı 1 milletvekili yapıyorlar, Başkan grubun kontrolü ile istediği kararları alabiliyor. Bu gelecekten vazgeçeceğimi söyledim. Başbakanlıkta sadece 14 milletvekilimiz var. Teşkilatımız tarafından seçilen ve BYKP’ye atanan, tavsiye edilen ve takdir edilen arkadaşlarımızdan oluşan 60 kişiden sadece 14’ü milletvekilidir. Ancak grup yönetiminin doğal üyeleri ve küme başkan yardımcılarımız Başbakan olarak 12 arkadaşımız, 14 milletvekilimizle birlikte grubun görüşlerini ve gruba verilen görevleri oradan yürütmek üzere zaten buradalar. Oy hakları yok, Siyasi Partiler Kanunu bu. Ama bu yüzden 31 milletvekilinin olacağını ve Genel Başkanın egemenliğinin Başbakanı garanti altına alacağını düşünmüyorduk. Başbakanın kabul etmediği hiçbir şeyi yapmaya niyetim yok.

“TAM 24 ÜYELİ MERKEZ KURUL LİSTESİNİ GÖRECEKSİNİZ”

Yakın zamanda size değişim ekibi olarak ilk başta söz verdiğimiz ama artık anlaştığımız diğer sözlerimi de tuttuğumu göreceğiniz bir sunum yapacağım. Tam 24 üyeden oluşan Merkezi Yürütme Konseyi’nin listesini göreceksiniz. Kullanılabilirliği eskisinden daha fazla.

“BUGÜN LİSTEMİZDE ANAHTAR LİSTEMİZDE OLMAYAN 8 ARKADAŞIMIZ VAR. DÖRTÜNÜ GÖREVLENDİRDİK”

MYK’nın özelliği bu; Geçmişte şunu hatırlatmak isterim. 2014 yılında Cumhurbaşkanlığı listesinde yokken en çok oyu alan listeden geçerek listeye girdim. O zamanki muhabirler 3 muhabirdi. CNN, NTV ve Habertürk’ün ortak sorusuydu bu. Bir sürü kamera toplandı… Soru şu; listeyi incelediğinizde ne diyeceksiniz? Ben şöyle cevap verdim. Liste bozulabilir mi? Listeyi kaçırdım mı? Listede bir boşluk vardı, onu düzelttik. Çünkü hepimiz aynı kumaştan geliyoruz. Bugün listemizde PM’de anahtar listemizde olmayan 8 arkadaşımız var. O arkadaşların listemizde bir açığı vardı ve o açığı kapattılar. Aynı kumaştan yapılmışlardır. Artık ne kadar yakından bakarsanız bakın o yamada herhangi bir dikiş izi bile göremeyeceksiniz. Bu 8 arkadaşımızdan 4 tanesini görevlendirdik. Yani listemizin dışından gelen arkadaşlarımızın yüzde 50’sini PM’de görevlendirdik. Arkadaşlarımızın yüzde 50’sinden azını görevlendirdik.

“MYK’NİN ORTALAMA YAŞI 46”

Başbakanın yaş ortalaması 43, açıklayacağımız MYK’nın yaş ortalaması ise 46. Daha doğrusu iki bölmeden oluşuyor. Biri 46, diğeri 48.

İL VE İLÇE BAŞKANI OLARAK ÇALIŞAN TOPLAM 9 KİŞİ VAR

Geçmişte il ve ilçe başkanlığı yapmış toplam 9 kişi var. “7’si il başkanlığından, 2’si ilçe başkanlığından geliyor.”

Özel, CHP’nin 24 kişilik yeni Merkez Yürütme Kurulu’nun biri “gölge kabine” olmak üzere 2 parçadan oluştuğunu duyurdu. Özel, “gölge kabinede” yer alan başkan yardımcılarını şöyle sıraladı:

“Gruplardan biri de gölge kabine. Gölge kabinede” Selin Sayek BökeBaşkan Yardımcısı olarak görev yapacak. Gökçe Gökçen, Adalet Bakanlığı. Aylin Nazlıaka, Aile ve Toplum Hizmetleri Bakanlığı. Gamze Taşçıer, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı.

Gökçe GökçenKendisinin Galatasaray Üniversitesi’nde anayasa hocalığı yaptığını, daha önce gençlik kollarında çalıştığını, Gençlikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunduğunu da hatırlatayım.

Canım Aylin Nazlıaka Şu anki Kadın Kolları Liderimiz Kongre tarafından seçilmiştir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından sorumlu MYK üyemiz.

Gamze Taşçıer Çalışma ve Sosyal Güvenlikten Sorumluyum. O bir eczacıdır. Eczacılar Odası idaresinde görev yaptı. Sağlık finansmanı uzmanı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın SGK ve organizasyon konularında son derece tecrübelidir.

Gülşah Deniz Atalar Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından sorumlu Lider Yardımcımız. Daha önce Çevre Mühendisleri Odası Başkanı olarak görev yapmıştı. Baran Bozoğlu Bunu birlikte yapacaklar. İkisinden biri bu görevde olabilir. Ancak az sonra göreceğiniz eşit temsil unsuru nedeniyle Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından sorumlu Başkan Yardımcımız Merkezi Yönetim Kurulu üyemizdir.

Canım İlhan Uzgel , Dışişleri Bakanlığı. İlhan Hoca’nın geçmişte özellikle Devlet Memurluğunda daire başkanı olduğunu ve dış politikadan sorumlu olduğunu, daha sonra İlhan Hoca’nın zorunlu olarak emekliye ayrıldığını söylemeliyim.

Deniz Yavuzyılmaz, Güç ve Olağan Kaynaklar Bakanlığı Lider Yardımcımız ve Gölge Kabinemizdeki bakanımız.

Aşk Kılıcı, Gençlik ve SporBakanlığa karşı sorumludur.

Hazine ve Maliye Bakanlığından Sn. Yalçın Karatepe . Daha önce Mülkiye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin dekanı olarak görev yaptı.

İçişleri Bakanlığından Sorumlu Başkan Yardımcımız, Merkezi Yönetim Kurulu Üyemiz murat bakan . Polisti, gardiyandı, jandarmaydı; 81 ilden İçişleri Bakanlığı’ndaki her çalışanın selamını ilettiği, sorunlarını en yakından inceleyen, bir önceki Bakan gibi İçişleri Bakanlığı’nda yazı okumadan bakan olmayan bir arkadaşımız. İçişleri Bakanı olan ve bakan olmadan okumadan yazı bırakmayan.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda Sn. Koza YardımcısıMYK üyesi olarak görev yapacak.

Suat Özçağdaş , Milli Eğitim Bakanlığı’nda. Sekiz yıldır Türk Eğitim Vakfı’nın yönetim kurulu üyesi olan ve eğitim politikalarında son derece etkili olan çok etkili ve otoriter bir arkadaşımızdır. Türkiye’de eğitim sisteminin siyasallaştığı dönemde Grup Başkanvekili olarak bana çok değerli katkıları oldu, tepkilerimi birlikte şekillendirdik, gelecekte de genel başkan yardımcısı olarak bana çok değerli katkılar sağlayacak. Milli Eğitim Bakanlığı’nda gölge bakan olarak bu işin sorumlusu.

Canım Yankı Bağcıoğlu. İki yıl önce aynı yaşta emekliye ayrılan Tuğamiralimiz. NATO’da görev yaptı ve ülkemizi temsil etti. Kendisi hem Milli Savunma Bakanlığı’nda gölge bakan olarak hem de savunma stratejilerinde sol, sosyal demokrat bir bakış açısıyla CHP’nin bu konuya eleştirel değil yapıcı veya eleştirel katkılarını şekillendirecek olan bakanımızdır.

Canım Zeliha Aksaz ŞahbazSağlık Bakanlığı’nda takibe almak üzere görevlendirdiğimiz Genel Başkan Yardımcımız ve MYK üyemiz.

Pınar Uzun Okakin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda çalışacak. Bu konularda; Arkadaşımız aldığı eğitim konusunda oldukça tecrübeli. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nı yakından takip edecek ve bu konuda gölge bakan olarak görev yapacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nda Erhan Adem orada. İl başkanlığından arkadaşımız. Ziraat mühendisi de TEMA’da çok değerli görevlere imza attı. Bu görevi çok aktif bir şekilde yerine getirecek. Tarım sorununun CHP’nin en yakından takip etmesi gereken konu olduğunu ifade ediyorum.

Ticaret Bakanlığı, Sn. Volkan Demir . Dün öğleden sonraya kadar Galatasaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi dekanıydı. İstifa etti ve şu anda gölge kabinemizde görev yapıyor. Aynı zamanda Mali Müşavirler Odası meslek giriş sınav kurulu üyesidir. Ayrıca uzmanlık alanı KOBİ’ler ve KOBİ’lerin desteklenmesidir. Ticaret Bakanlığı’nda ticaretin her alanında, maliye politikalarında çok önemli görevler üstlenecek.

Canım Ulaş Karasu , Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı. Hem mesleğiyle hem de bu konuda Meclis’te yürüttüğü misyonlarla çok güvendiğimiz bir arkadaşımızdır.

Bunlar MYK’da gölge kulübede çalışan Başkan Yardımcısı arkadaşlarımız.

Bu gölge kabinenin yaş ortalaması 46 ve içinde tam 9 gölge kadın var. AKP’de bu sayı 1’e 17. Biz 9 kadın, 9 erkeği atadık. Eşit temsile ilişkin sözümüz bundan sonra her aşamada görülecektir. Ancak biz burada şunu yaptık, eğer Türkiye’yi yönetseydik bu şekilde yönetirdik. Artık Türkiye’yi böyle yönetmeyi arzuluyoruz. Güveniyoruz. Bize inanın.

Artık güçlü, sağlam bir ekip bu. Her biri CHP’de siyaset yapacak. CHP’nin siyasetini milletimize anlatacak. Bir bakanın o bakandan sonra o bakanlığı haber yapan muhabirler tarafından sesleneceği ikinci kişi olacaklar. Bu bizim hedefimiz…

Gölge kabineye bir sözcü atamadık. Parti sözcümüz var ama tüm Merkez Yönetim Kurulu’nun sözcüsü…

İkinci bölme. İdari görevlerle partiyi yönetecek… Bu arkadaşlarımızın da idari görevleri var. Nedir bu idari görevler?

Genel Sekreterlik Selin Selin Sayek Böke . Güçlü bir Genel Sekretere geçiş konusunda fikir birliği var. Sayın Cumhurbaşkanımız da bunu söyledi, biz de konuştuk. Tüzük değişip güçlü bir Genel Sekreterlik oluşana kadar, Sayın Genel Sekreterimiz aslında bu kürsüde örgütten arkadaşlarımızla birlikte bir sunum yapacak ve aydınlık gelecekte; Partinin gelecekteki kabinesini belki Cumhurbaşkanlığında değil, Başbakanlıkta açıklayacak 4-5-6 genç arkadaşımız var. Selin Sayek Böke Hanım, o arkadaşlarımla birlikte fiilen Genel Sekreter Yardımcısı olarak o genç arkadaşlarımıza mentorluk yapacak. Yönetmelik değişikliği sonrasında o genç arkadaşlarımızı da aramızda göreceğiz.

Yurtiçi ve yurtdışı organizasyonlardan sorumlu Genel Lider Yardımcısı pozisyonuna diyoruz. Canım Ensar Aytekin ‘a emanet edildi. İki bölümden oluşur. Yurt dışı organizasyonlarında Sn. Mehmet Hepsi… Yurtiçi organizasyonda Ali Abbas Ertuğ, Nuri Çavuşoğlu, Hikmet Erbilgin, Yalçın Görgöz 4 pırlanta il başkanımız var. Bu il başkanları, Ensar Aytekin’le birlikte Türkiye coğrafyasındaki 81 ilde bir grup olarak il başkanlığından gelmek, o dili bilmek, örgütün acısını bilmek için gereğini yapacaktır.

“GEÇEN PERŞEMBE VE CUMA GÜNÜ 24 ODA BOŞALTILDI”

Pek çok kişiye nerede oda bulabileceklerini sordular. Geçen perşembe cuma günü 24 oda boşaltılmıştı. Yine Kuvayi Milli Cemiyeti’nden diğerlerine kadar çeşitli isimlerle anılmaktadır. Kongrede isimlerini andığımız danışman arkadaşlar, atanmış arkadaşlardan oluşan bir grup. Maaş alan kişileri kimsenin ekmeğiyle oynamadan, maaşlarını alabilecekleri başka yerlere atayarak; Ama partiyi seçilmiş yetkililerle yöneteceğiz. 24 arkadaşımız seçilmişti, Başbakan üyelerimiz küçücük bir odadaydı, Başbakan oldukları gün bu katın tamamı onlar tarafından işgal edilmişti. Başbakanlık dışı günlerde il ve ilçe başkanlarımıza sekreterleri, telefonları ve bilgisayarlarıyla birlikte 8 oda hazırladık. Hiçbir CHP il ve ilçe başkanı, tepedeki bir genel başkan yardımcısından randevu bekleyerek kapıda saatlerce beklemez. Randevu saatine kadar burada olacak. Yanında sekreterimizle birlikte gidecekler. Babalarının evindeler… Organizasyon pahalı gelecek. Onlar bu yere layık olmak için çalışacaklar, biz de onlar için çalışacağız.

Saymanlık görevi Sayın Özgür Karabat’a, Yerel Yönetimler ve Dayanıklı Kentler görevi ise yerel yönetimlerdeki tecrübesi ve deprem komitesi başkanlığı ile Sayın Gökan Zeybek’e. Sayın Burhanettin Bulut’a Halkla İlişkiler ve Medya İlişkileri. “Seçim, Parti ve Hukuk İşleri görevlerini Avukat Gül Çiftçi Binici’ye, Parti Sözcüsü görevini de Sayın Deniz Yücel’e verdik.”

“ENGELLEME OLABİLİR”

Özel, “Bu kabinemiz Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde görev alan her bakanlık için bir gölge bakanlık oluşturuyor ama fark var. Kabinemiz güven oyu aldı. Kabinemizin bakanları atanmıyor. Her biri birer bakandır. Başbakan üyesi, atanmış bir bakan yok… Atananların yanında değiliz.” Seçilmiş yetkililerle sonuna kadar çalışma irademizi dile getirdik, getirmeye de devam ediyoruz. Bakanlarımız yeni soruya tabidir. Başbakan genç soruyu verebilir. Başbakan kusurlu bir bakanı, çoğunluk istemiyorsa, dirensem bile beni değiştirmeye zorlayabilir ve beni devirebilir. Başbakan içinden, parlamenter sistemin ruhuna uygun bir bakanlık var dedi.

Özel basının sorularını da yanıtladı. Tüzük kongresinin ne zaman yapılacağı sorusuna Özel şu yanıtı verdi:

“Geçmiş dönemde görev yapan arkadaşlarımızı aşağılamak olarak görmeyin. Ama bu, Başbakan’a sözünde durmayan Başbakan imajı vermemek için. Tarih 24-25 Kasım’dı, geldim dedim arkadaşlar. , PM gündemini hazırlayın. Gündemde ne yazıyorsa ilk PM’dedir. Başkanın sunumu dışında hiçbir şey yazılmıyor. Tüzük kongresinin detaylarının görüşülmesini yazın dedim. Yazamayız efendim dediler. karar alınmadı. Parti avukatlarını aradım. Şimdiki olan, bir Başbakan arkadaşımız sayesinde konuyu bugün açıkladı. Bunu tavsiye kararı olarak aldılar. Avukatlar dedi ki o tavsiye kararı kabul edildi ama o zamandan beri var. 1 ay önceden başvuru, gazeteye ilan verme, il başkanlıklarından bir kişi isteme, Meclis kümesinden ve Başbakan’dan bir kişi isteme süreçleri olmadı, 24-25 mümkün değil diye aradım. ilgili başkan yardımcısı, çok sevdiğim kardeşim. Eğer siyasi niyet beyanı istiyorsanız bunu 2 hafta sonra yapabilirsiniz dedi. En kısa zaman çizelgesi, bugün bir karar verirsek 15 Aralık’ta verebiliriz ve bütçe görüşmelerinin kalbi de oradadır. Bu durumda il başkanlarımız salı günü grubumuzda olacak çünkü belediye başkanlarını bir an önce belirlememiz gerektiğini söylediler. Çarşamba günü harika bir ilçe liderleri toplantısı düzenledik. Şart kongresinin 26-27 Aralık’ta yapılıp yapılmayacağı veya il başkanlarımızın herhangi bir kararı olup olmadığı tartışılacak. “İl büyüklerimiz yerel seçim diyorsa yerel seçim sonrasına erteleyebiliriz.”

Özel, ön seçime ilişkin soruya ise, “Ön seçim yaparsak adayı seçtikten sonra 54 gün kaldı. Fotoğraf çekmek, araç sarmak 45 günlük bir kampanya. Teşkilatımızın tecrübesi buna bir kampanya demek değil.” Ön seçim ama sonuçlara uyma eğilimi olan bir anket. Yani diyorsanız takvime göre 3 ay önce hakimin denetimindeydi.” “YSK bunu seçime 56 gün kala yapıyor. Adayı seçtiğimizde, fotoğrafını çektirdiğimizde, posterini bastırıp sahaya çıkardığımızda 3 aydır önümüzdeki ay çalışıyor. Trend anketi yapacağız. Kararın bir an önce verilmesi için sonuçları takip edilecek. Ancak ikinci adayı YSK’ya bildirmeyeceğiz” dedi.

Partiden ihraç edilenlere yönelik afla ilgili Özel, “Ben kapsamı doğru belirlenmiş 100. yıl affından yanayım. Bunu birinci veya ikinci Merkez Yönetim Kurulu’nda değerlendirip gündeme getireceğiz” dedi. İlk Başbakan’ın.”

sandikli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort