Ekonomi

Avdagiç’in yönetim kurulu listesi belli oldu

MERVE YİĞİTCAN

700 binden fazla işletmenin üye olduğu Türkiye’nin en büyük Odası İstanbul Ticaret Odası’nda (İTO) seçim heyecanı bugün yapılacak İdare Konseyi seçimi ile son bulacak.

İTO 21. Periyot Meclisi, Oda’nın dört yıl misyon yapacak yeni idaresini belirlemek için saat 09.00’da Oda’nın Eminönü Merkez Binası’nda bir ortaya geldi. Seçilecek Lider, 140 yıllık esaslı bir geçmişe sahip İTO’nun 24’üncü Lideri olacak.

İTO’nun İstanbul’daki 81 Meslek Grubu’nu temsil eden 273 Meclis Üyesi, yeni periyodun İdare Şurası Lideri, İdare Şurası Üyeleri, Disiplin Heyeti Üyeleri ve TOBB Delegelerini seçecek.

9 Kasım’da yapılan İTO Meslek Komitesi ve Meclis Üyesi seçimlerini açık orta kazandığını açıklayan İTO Lideri Şekib Avdagiç, bugün gerçekleştirilecek idare seçimi için de argümanlı. DÜNYA’nın edindiği bilgiye nazaran, ikinci devir başkanlık için adaylığını koyan Şekib Avdagiç’in listesi şu isimlerden oluşuyor:

Yönetim Heyeti Lideri: Şekib Avdagiç

Yönetim Şurası Üyeleri: Ahmet Özer, Bahadır Yaşık, Giyassettin Eyyüpkoca, İbrahim Doğan Salman, Mehmet Develioğlu, Murat Hazıroğlu, Münür Üstün, Sami Salih Atılgan, Yakup Köç, Zeki Akbal.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu