Haber

12 Yaşında Yetim Kaldı: Annesi Kabul Etmedi, Kimse Görmedi

2 yıldır entübe kaldığı hastanede hayatını kaybeden ve annesi cenazesini kabul etmeyince yetkililer tarafından toprağa verilen 12 yaşındaki Zühal Gülersez’in mezarı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Elazığ’da yaptırıldı. .

İki yıldır entübeydi.

Kayseri’de dünyaya gelen ağır zihinsel engelli Zühal Gülersez, bir süre sonra Erzurum’a götürüldü. Erzurum’daki huzurevi kapatılınca Zühal, 2 yıl önce Elazığ’daki huzurevine nakledildi. Beslenme sorunu nedeniyle kısa bir süre kaldığı huzurevinden özel bir hastaneye sevk edilen Zühal, PEG (karın duvarından tüp takılması) yöntemiyle beslenmeye devam etti. 2 yıldır entübe olan Zühal, 3 gün önce hayatını kaybetti. Temasa geçilen annesi cenazeyi kabul etmedi. Bunun üzerine cenaze morgdan alınarak önceki gün görevliler tarafından Asri Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Bakanlık devreye girdi

Dün öğrenciler ve bazı dernekler Zühal Gülersez’in mezarını ziyaret edip, dua edip karanfil bırakırken, bugün Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Bakan Derya Yanık’ın talimatıyla Zühal Gülersez’in mezarını yaptırdı. Bakan Yanık, sosyal medya hesabından bir takipçisinin mesajını aktararak, “Duyarlılığınız için çok teşekkür ederiz. Bakımını üstlendiğimiz vatandaşları kurumlarımızda hiçbir zaman yalnız bırakmıyoruz. Zühal’ olarak son görevimizi de yerine getirdik.

keskin-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu